وبلاگ

چگونه دروس را برای کنکور دوره کنیم

نت برداری اثربخش چگونه انجام می شود؟

برا ی آن که بتوانید نت برداری خوبی انجام دهید تا در زمان های دوره و در زمان هایی که با کمبود زمان مواجه هستید به داد شما برسد ویاری رسان شما باشد نکات ریر را مد نظر قرار دهید:

چگونه دروس را برای کنکور دوره کنیم-3

 

نت برداری اثربخش چگونه انجام می شود؟

برا ی آن که بتوانید نت برداری خوبی انجام دهید تا در زمان های دوره و در زمان هایی که با کمبود زمان مواجه هستید به داد شما برسد ویاری رسان شما باشد نکات ریر را مد نظر قرار دهید:

1-یک کاغذ A4 را به 8 قسمت تقسیم کنید و از آن برای خود فلش کارت بسازید.

2-قبل از رعایت برنامه های دوره و رسیدن به زمان مناسب (که در مقاله های قبلی ذکر گردید( اقدام به نت برداری نکنید.

3- درصورت امکان عمودی،کوتاه و کلمات بنیادی جملات را بنویسید.ازنوشتن جملات کامل خودداری کنیدوچکیده ی مطالب و نکات مهم را بنویسید.

4-جملات را به صورت خلاصه و با کلمات و عبارات خودتان بنویسید. از نوشتن عینا جملات کتاب ،معلم و…خودداری کنید.

5-از پرکردن کامل فلش کارت ها خودداری کنید،شاید در مطالعات بعدی بخواهید مطلبی به نوشته های قبلی اضافه کنید.(این مطلب مانع دوباره کاری و اتلاف زمان می گردد)

6-بدون عجله،خوش خط وخوانا بنویسید.این کار از نیازبه پاک نویس کردن و دوباره نویسی جلوگیری می کند.توجه داشته باشید که شما وقت تلف نمی کنید بلکه یکی از مهم ترین و اثر بخش ترین گام های یادگیری را سپری می کنید.

7-در انتهای هر برگه منبع نت برداری را بنویسید.مثلا:گام به گام حسابان – ص 207 اگر در زمانی نیاز به مراجعه به منبع اصلی داشتید گشتن بین کتاب ها و جزوات شما را کلافه خواهد این عمل مانع اتلاف زمان و سردرگمی شما می گردد.

8- فلش کارت های شما می تواند شامل تجربیات،کارروش ها ،الگوریتم های حل مسئله و نتایجی باشد که در مطالعاتتان به آن ها دست یافته اید نه فقط فرمول ها ،نکات و….

9- از علامت های اختصاری و نشانه کذاری برای درک بهتر استفاده کنید. جدول مقابل برای نمادگذاری به عنوان پیشنهاد به شما ارائه می گردد شما می توانید قراردادهای دیگری را برای خود در نظر بگیرید.

10-سعی کنید چند رنگ بنویسید.استفاده از رنگ ها گیرایی مطلب را افزایش و زمان مطالعه را کاهش می دهد.

11-حتما از بخشی به صورت نمونه نت برداری کنید و با مشورت با کارشناسان،خبرگان و مشاوران ایرادهای احتمالی را برطرف نمایید.(در این زمینه مشاوران مجرب ما یاری گر شما هستند)

12-از نمودار،جدول و درخت حافظه استفاده کنید.

13-به جملات بولد(کلماتی که پررنگ تر تایپ شده)،داخل گیومه،داخل پرانتز، درشت تر و عباراتی که با قلم متفاوت تایپ شده توجه نمایید و آن ها را در نت های خود لحاظ کنید.

همواره به یاد داشته باشید که:

1- می توانید از مطالبی که معلمتان روی آن ها تاکید می کند،فایل های صوتی و تصویری هم نت برداری کنید.

2- نت برداری بهترین روش مرورهای هفتگی و شب امتحان است به شرط آن که موارد یاد شده در این مقاله و مقالات قبلی را کامل رعایت کنید.

3- نت برداری باعث تقویت حافظه ی کوتاه مدت می گردد.تنها 1 روز پس از تدریس(اگر کلاس می روید) یا مطالعه ی اولیه(اگر خودتان مطالب را می خوانید) 80% مطالب فراموش خواهد شد.

4- ممکن است در زمان نت برداری زمانی صرف گردد ولی در برنامه های دوره به شدت رمان مطالعه را کاهش میدهد ضمنا فراموش نکنید که هدف یادگیری و حداکثر کارایی درجلسه ی امتحان است.

بخون و لذت ببر

بابک کمالی

آقای ریاضی ایران

برای دریافت خدمات مشاوره با شماره های 02186025674 یا 09121300533 تماس حاصل فرمایید.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما ممکن است از این برچسب ها و خصوصیات HTML استفاده کنید:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>