وبلاگ

چگونه دروس را برای کنکور دوره کنیم-1

چرا باید دوره کنیم و روش های دوره
ضرورت دوره

انسان دارای حافظه ی کوتاه مدت و بلندمدت است.برای موفقیت در امتحانات مختلف نباز داریم که یادکیری های خود را به حافظه ی بلندمدت بسپاریم،دوره به ما کمک می کند تا با قراردادن محتوای درسی در حاقظه ی بلندمدت و رسیدن به 100% آمادگی به نمره(درصد)مطلوب برسیم.(برای مطالعه ی ادامه ی مقاله روی تیتر مقاله کلیک کنید)

 

همین طور که می دانید یادگیری دارای 3 سطح «یادگیری،تثبیت و تسلط»است که برای رسیدن به تسلط حتما باید در فواصل مشخص و با برنامه ی دقیق و علمی اقدام به دوره ی درس هایی که آموخته ایم نماییم.
در امتحانات مدرسه دانش آموز با انجام تکالیف و امتحانات دوره ای معلم و از همه مهم تر مطالعه ی شب امتحانی به سطح آمادگی موردنظر خود می رسد ولی در کنکور به دلیل حجم بالای مطالب مرور شب امتحان میسر نیستیم این مطلب خود به اهمیت برنامه ی دوره در فواصل منظم می افزاید.(که باید حتما در این زمینه مشاور کارآزموده ای انتخاب کنی و مشورت با مشاورین ما کمک شایانی به شما خواهد نمود)برای دریافت خدمات مشاوره ای جا کلیک کنید.
روش های دوره
1- خط کشیدن و استفاده از مارکر
خط کشیدن از زمان های قدیم توسط معلم ها به دانش آموزان توصیه می شد(وبعضی از اساتید حتی خود اشاره می کردند که کجاها مهم اند و باید خط کشیده شوند!).با ورود مارکر به بازار این ماژیک ها جای خط کشیدن را گرفتند چون بسیار زیباتر بودند(وتازه باکلاس ترم هستن)
2-تست زنی
شما در این روش می توانید با انتخاب چند تست دوره ای و سپس حل آن ها و بعداز آن مطالعه ی نکات و پاسخ مربوط به هر تست مطالب را دوره کنید.
3-نت برداری
نت برداری یا خلاصه نویسی بهترین روش برای رسیدن به تسلط است.در این روش پس از مطالعه ی هر درس شما اقدام به یادداشت نکات،مطالب مهم،فرمول ها و… هر درس می کنید.
در این مورد مطلب بسیار است مثلا روش های بالا در واقع مکمل هم هستند یا چگونه از این روش ها استفاده کنیم یا زمان مناسب استفاده از هرکدام چه زمانی است و… ولی مطابق قانون 10-10-10(که در مقاله ی “چگونه تمرکز خود را افزایش دهیم” به آن اشاره کردم) برای جلوگیری از اتلاف زمان و طولانی شدن مقاله از شما دعوت می کنم ادامه ی مطالب رو در مقاله ی بعدی مطالعه کنید.
بخون ولذت ببر
بابک کمالی
آقای ریاضی ایران

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما ممکن است از این برچسب ها و خصوصیات HTML استفاده کنید:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>